MetaMask’dan Bitcoin Müjdesi: İşte Detaylar…

MetaMask, Ethereum ve BTC ekosistemleri arasında köprü kurarak Bitcoin’i entegre edecek. Kripto cüzdanı, Bitcoin işlevselliğini önümüzdeki ayın başlarında hayata geçirecek. Bu arada MetaMask, kripto vergi uyumluluğunu basitleştirmek için CoinLedger ile ortaklık kurdu. Diğer tarafta Bitcoin, 70.180-70.600 dolar arasında tutulan 273.000 BTC ile kilit arz bölgesine yaklaşıyor.

MetaMask’a Bitcoin desteği geliyor

Bir Ethereum cüzdanı olan MetaMask, Bitcoin desteğini entegre edeceğini duyurdu. Böylece, kripto cüzdanı yeteneklerini genişletmeye hazırlanıyor. Firma bu hamleyle Bitcoin ve Ethereum kullanıcılarını bir araya getirecek. Açıklamaya göre, entegrasyon önümüzdeki ay hazır olabilir. Ancak işlevselliğin özellikleri hala belirli değil.

MetaMask’ın Bitcoin entegrasyonu, kripto cüzdanları alanında önemli bir teknolojik geçişe işaret ediyor. Öncelikle Ethereum ve onunla ilgili tokenlere odaklanan MetaMask, şimdi çabalarını Bitcoin’e doğru genişletiyor. Bu gelişme, aylık 30 milyondan fazla aktif kullanıcıya daha esnek ve çeşitli bir cüzdan çözümü sunmayı amaçlıyor. MetaMask’taki BTC olanaklarının mevcut desteği çok gelişmiş değil. Bununla birlikte, kullanıcıların deneyimini sürekli olarak iyileştirmek amacıyla gelecekte daha fazla destek ekleme stratejileri var.

MetaMask, kullanıcı deneyimini genişletiyor

MetaMask’ın Bitcoin’i destekleme kararı, NFT benzeri özelliklerin ve diğer akıllı sözleşmelerin entegrasyonu da dahil olmak üzere Bitcoin protokolündeki son gelişmelerin hemen ardından geldi. Sonraki gelişmeler, Bitcoin’in Web3 olarak da bilinen merkezi olmayan ekosisteme entegre olmasına olanak tanıdı. Ayrıca, kullanımını yalnızca bir kripto para birimi olmanın ötesine genişletmesini sağladı. MetaMask, kullanıcılara daha geniş bir yelpazedeki Blockchain uygulamaları için tek bir arayüz sağlıyor. Bu yüzden bu hamlenin değişimde çok önemli bir rol oynaması mümkün.

Kripto para yönetiminin basitleştirilmesi

MetaMask, kripto para ticaretini kolaylaştırmak için arayüzünün diğer kısımlarını da geliştiriyor. Bu yaklaşımın bir örneği CoinLedger ile yapılan yeni bir ortaklık. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 18 Mart’ta başlatılan bu entegrasyon, MetaMask kullanıcılarının işlem geçmişlerini bir kripto para birimi vergi yazılımı olan CoinLedger ile kolayca senkronize etmelerini sağlayarak uyumluluğu kolaylaştırıyor.

Bu, MetaMask’ın birden fazla Blockchain ve cüzdanda self-custody varlıklarını kullanmanın zorluklarını basitleştirme çabasının bir parçası. Kolaylığın yanı sıra MetaMask, bu süreçleri tek bir arayüze entegre ediyor. Böylece, dijital varlıkları yönetmenin güvenlik yönlerini de optimize ediyor. Bu tür entegrasyonlar, gelişmekte olan kripto para alanı için çok önemli. Çünkü, benimsenmeyi ve kullanım kolaylığını artırıyor.

Bitcoin konsolidasyonu kopuşun ipuçlarını veriyor!

Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde hafif bir düşüş yaşadı. Bu nedenle, 71.426 dolar direnç seviyesini geçemedi. Buna rağmen kripto para, 450.000’den fazla adresin yaklaşık 273.000 BTC satın aldığı 70.180 ila 70.600 dolar arasındaki önemli bir tedarik bölgesine yaklaşırken minimum dirençle karşı karşıya. Analistlere göre, bu bölgenin altında oluşan güçlü destek seviyeleri, piyasadaki dalgalanmalara rağmen yükseliş momentumunun devam etme potansiyelini güçlendiriyor.

BTC grafiği. Kaynak: Ali Martinez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir