Binance AB’de Bu Altcoin’leri Kısıtlayacak: CEO Açıklama Yaptı!

Binance, Avrupa’daki stablecoin düzenlemesinde yapılan değişikliklerin ortasında önemli bir adım attı. Dünyanın en büyük kripto para borsası, 30 Haziran’dan itibaren AB’de ‘yetkisiz’ stablecoin’leri kısıtlayacak. Bu yüzden kripto borsası kullanıcıları düzenlemelerle uyumlu olan tokenlara geçmeye çağırıyor. Kripto borsası, kullanıcıları “düzenlenmiş” stablecoin’lere geçmeye teşvik etmek için “aşamalı” bir yaklaşım planlıyor.

Binance, MiCA’nın yasakladığı stablecoin’leri kısıtlayacak!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yakında Avrupa Birliği’ndeki kullanılabilirliği AB tarafından “düzenlenmemiş” olarak kabul edilen stablecoin’leri kısıtlayacağını duyurdu. Binance yaptığı açıklamada, AB’nin Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği’nde (MiCA) belirtilen stablecoin kurallarının Haziran ayı sonunda yürürlüğe gireceğini söyledi. Açıklamada borsa, “Bu, yeni düzenleyici çerçeveye giren ilk adım olacak. Ayrıca, Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki stablecoin piyasası üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak” dedi.

Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 stablecoin. Kaynak: CoinMarketCap

Binance, stablecoin’ler Avrupa’da düzenlendikçe, yalnızca “düzenlenmiş şirketler” tarafından çıkarılan tokenlerin halka açık olacağını söyledi. Şirket ayrıca, “Mevcut bazı stablecoin’lerin bu kategoriye girmeyebileceğini belirtti. Bu nedenle belirli kısıtlamalara tabi olacağını kaydetti. Hangi stablecoin’lerin “düzenlemelerle uyumlu” kategorisine girdiği konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Borsa aşamalı bir geçiş planlıyor

Binance ayrıca açıklamasında, Avrupa’daki stablecoin düzenlemesindeki değişikliklere uymak için tasarlanmış “aşamalı” bir yaklaşımı da listeledi. Binance’in açıklamasına göre, borsa öncelikle kullanıcıların “yetkisiz” stablecoin’lerdeki varlıklarını Bitcoin ve Ethereum gibi diğer dijital varlıklara, düzenlemelerle uyumlu stablecoin’lere veya itibari para birimine dönüştürmelerine izin verecek. Borsa, Avrupa’da “yetkisiz” stablecoin satın almanın 30 Haziran’dan itibaren artık mümkün olmayacağını söyledi.

Binance CEO’su Richard Teng açıklama yaptı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, MiCA düzenlemesi nedeniyle stablecoin’lerin kullanılabilirliğini kısıtlayacağını açıkladı. Borsa CEO’su Richard Teng, stablecoin’lerin potansiyel olarak listeden çıkarılmasıyla ilgili söylentilere cevap verme gereği duydu. Teng, borsanın düzenlemelerle uyumsuz stablecoin’leri platformlarından doğrudan kaldırmayacağını belirtti. Ancak, bunların kullanılabilirliğinin belirli ürünler için Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (EEA) kullanıcılarla sınırlı olacağını belirtti. Teng ayrıca, borsanın stablecoin’lerle ilgili daha fazla güncellemeyi kısa süre içinde yapacağını kaydetti. Bu bağlamda Teng, X hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

Yaklaşan MiCA stablecoin kurallarına yönelik stratejimiz hakkında sorulan en büyük sorulardan birine yanıt vermek için bir dakikanızı ayırmak istedim. Binance’in yetkisiz stablecoin’leri anında listeden çıkarmayacağından, ancak EEA kullanıcıları için yalnızca belirli ürünlerde kullanılabilirliklerini sınırlayacağından emin olabilirsiniz. Düzenlenmiş stablecoin’lerle ilgili güncellemeler yakında paylaşılacaktır. Takibe devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir